Všetko sa to začalo veľmi dávno...

Mamina Evička je profesionálna krajčírka. Je veľmi kreatívna a precízna,
šitie ju však už dávnejšie omrzelo, pretože šiť podľa predstáv iných ľudí zväzuje ruky a treba nasledovať ich predstavy do posledného detailu. A tak sa rozhodla zavesiť toto remeslo na klinec, avšak jej láska k móde bola silnejšia, a tak začala pracovať v predajni s fast fashion oblečením. Doma sme sa vyžívali v každom peknom kúsku, ktorý tam kúpila.
" Sme mama a dcéra, ktoré si začali plniť sny."

Občas však s láskou spomínala na časy, kedy robila to, čo ju najviac napĺňalo - keď šila oblečenie podľa svojej fantázie pre svoju dcéru. Boli to jedinečné kúsky, za ktorými sa každý otáčal a dokonca sa jej podarilo viac krát vyhrať súťaž v šití detských modelov.

Samozrejme sme sa ju snažili presvedčiť o tom, že svoj talent, skúsenosti a precíznosť je škoda zahodiť a uspokojiť sa len s fast fashion oblečením. Ale každý pokus bol márny a bola to "uzatvorená debata". Doma sa však často riešila "skutočná cena" oblečenia a vplyvy veľkých značiek na našu planétu. Kedysi sme zvykli okrem šitia nakupovať v second handoch kvôli unikátnejším úlovkom - často tam boli veci, ktoré sa zohnať v obchodoch nedali.

Fast fashion móda však second-handy aj krajčírov v poslednom desaťročí doslova prevalcovala. Ceny boli stlačené na minimum, ľudia však častokrát zámerne prehliadali na úkor čoho sa tak deje. Že na opačnej strane zemegule sa ľudia búria a prosia o dôstojnejšie a ľudskejšie podmienky pre prácu a aké obrovské a nenávratné sú doterajšie poškodenia našej Zeme textilným priemyslom.

  A zrazu sa to stalo - mamina prišla s ponukou ohľadom šitia. A tak dcéra, vyrastajúca v prostredí spojenom s módou odmala, neváhala a ujala sa tohto návrhu. Tvoriť a myslieť pri tom na prírodu. Naša móda je kreatívna, udržateľná,
proste Great.

Sme tu pre Vás a pre našu planétu!